1-677-124-44227
info@your business.com
184 Main Collins Street
Follow us on instagram

Światowy Dzień Fotografii – 19 sierpnia

Dzisiaj 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. Z tej okazji przybliżymy trochę historii o samej fotografii w trzech punktach:

Pierwsze zdjęcie powstało w 1836/1827 roku dzięki Josephowi Nicephore’owi Niepce’owi. Udoskonalał swoje dzieło z Luisem Jacques’sem Daguerr’em. Kiedy pierwszy twórca zdjęcia zmarł, prace nad nim kontynuował Luis. To on wynalazł dagerotyp, czy sposób uwieczniania fotografii na posrebrzanej płytce. W 1839 roku, 19 sierpnia rząd francuski upublicznił tę technologię od dwóch wynalazców. Z tej okazji data 19 sierpnia upamiętnia Światowy Dzień Fotografii.

W 1861 roku powstała pierwsza kolorowa fotografia. W XIX wieku powstała firma Kodak – zmieniła ona świat fotografii. Sprawiła, że aparaty stały się przenośne dla każdego. Oczywiście kupił je ten, kto miał na nie pieniądze. W tamtych czasach aparat kosztował tyle, ile jedna pensja robotnika, czyli 25 dolarów.

Najdroższą fotografią na świecie to praca pt. „Phantom” od Petera Lika. Wykonał ją w Kanionie Antylopy w stanie Arizona, w USA. Na zdjęciu jest jaskinia szczelinowa, która była kształtowana przez miliony lat przez wodę. Prywatny kolekcjoner fotografii zapłacił za nią 6,5 miliona dolarów.

Już Ci przybliżyliśmy historię fotografii. Z okazji tego święta, wybierz Unicorn Studios na sesję fotograficzną. Gwarantujemy jakość na najwyższym poziomie. U nas na sesji był Roobens i Śląska Izba Lekarska.

Wynajmij dla siebie studio pod sesję fotograficzną w atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu:

www.unicornstudios.pl / +48 791 341 697 / kontakt@unicornstudios.pl